Ikke logget ind
Kirkebøger
Kirkebøger i Danmark
 AmtAntal herredAntal sognAntal kirkebøgerAntal færdigindtastetAntal opslagIndtastede posterIndtastede navneKomplet indtastet
Bornholm4247987140.1457.87468.8605,01%
Frederiksborg6691.92730341.13719.193149.7295,42%
Haderslev5441.5533298.9075.01755.0232,38%
Hjørring7962.64611414.11125.357799.35938,00%
Holbæk7892.16813364.35722.921202.2298,21%
København41216.575611.639.75866.5711.449.21912,55%
Maribo61042.27515379.46815.832163.4036,15%
Odense81174.89236654.73644.306297.0806,80%
Præstø7942.11058385.08437.316645.68637,39%
Randers111383.5113526.8305.734105.0504,51%
Ribe8812.93912388.05810.902165.5378,27%
Ringkøbing91273.58289441.291105.472657.74816,67%
Roskilde4561.21625202.2837.775206.40521,02%
Skanderborg7702.28813350.55224.720316.89916,71%
Sorø5932.19514367.80014.809176.2146,86%
Svendborg71044.76919576.76612.902116.7773,36%
Sønderborg3201.3095232.0172.24834.2071,93%
Thisted7992.12186281.39970.368583.31932,03%
Tønder5351.6232269.1881.62528.7561,39%
Vejle9932.88215456.4138.573240.1389,48%
Viborg121613.52733469.79631.192307.64510,38%
Ålborg81263.33988487.18274.719501.63812,51%
Åbenrå3201.2042222.4396.49968.1595,14%
Århus6631.77640316.91540.324229.1217,63%
Dansk Vestindiske Øer31868226.90716.62284.84833,23%
Færøerne64671011.14436620,52%
Grønland11583013.3284213.3022,21%
Slesvig-Holsten2268810184000,00%
DSUK703261.1461654.45468,94%
Denne web side indeholder en oversigt over alle danske Kirkebøger slægtsforskning, slægtsforskning danmark, danske Kirkebøger, Kirkebog oversigt, genealogisk forum, genealogisk forskning, genealogisk søgning